zwapp najczęszczej zadawane pytania​

zwapp najczęszczej zadawane pytania

Zwapp jest platformą carpoolingową, wychodząca naprzeciw potrzebom osobom codziennie przemieszczającym się w mieście. Jest to miejsce gdzie kierowcy i pasażerowie zostają dopasowani pod względem trasy, jaką będą się poruszać, łatwo i bezgotówkowo płacą za wykonany przejazd. Zwapp buduje społeczność dbającą o środowisko i zachęca do zmiany codziennych nawyków.

Instalacja aplikacji i jej używanie jest darmowa. Opłata jest pobierana dopiero po zrealizowanej jeździe. Od kierowcy jest pobierana opłata za usługę oraz prowizja. Od pasażera pobierana jest tylko opłata za usługę.

Jeśli posiadasz ważne prawo jazdy oraz samochód z OC, to możesz zostać kierowcą w Zwapp. Aby rozpocząć należy dodać swój samochód w aplikacji.

Każdy użytkownik może zostać pasażerem w Zwapp, jeśli doda kartę kredytową jako metodę płatności.

Możesz użyć karty kredytowej, lub zintegrowanego e-portfela jako metody płatności. Obie metody zapewniają bezpieczne i szybkie transakcje.

Po skończonej jeździe, pasażer dokonuje zwrotu kosztów jazdy kierowcy.

Kiedy jazda jest skończona, ekran płatności pojawi się na twoim urządzeniu mobilnym. Wybierz metodę płatności, zapłać i oceń swoją jazdę.

W chwili obecnej możesz płacić tylko w PLN, jednakże jest możliwe korzystanie z międzynarodowych kart płatniczych. W tym wypadku twój bank może pobrać opłatę za przewalutowanie.

Przewożenie innych osób swoim samochodem i dzielenie się kosztami przejazdu jest legalne. Kierowca nie powinien jednakże żądać od pasażera kwoty większej, niż to wynika z rzeczywistych kosztów przejazdu. ( wliczając w to cenę paliwa oraz eksploatację samochodu) Dzielenie się kosztami w tym wydadku nie tworzy obowiązku podatkowego.

Zwapp nie jest operatorem płatności ani bankiem. Korzystamy z takich usług w celu umożliwienia płatności kartą płatniczą w naszej aplikacji. Są one regulowane przez przepisy UE i mają licencje bankowe. Wspomniane regulacje dotyczą zarówno zapobiegania oszustwom, przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML), poznania perspektywy klienta(KYC), oraz zapewniają bezpieczeństwo przechowywania danych osobowych. (PCI DSS, DSP2, GDPR).

Użytkownik musi dostarczyć prawdziwe imię i nazwisko, żeby móc używać aplikacji. Jest to konieczne, gdyż na podane nazwisko zostanie utworzone konto, które musi zgadzać się z danymi z karty kredytowej (karta kredytowa musi być ważna). 
Aby umożliwić wypłatę zebranych środków konieczna jest weryfikacja z użyciem dokumentu tożsamości. (Jest to regulowane przez bank oraz prawo UE. Dane te nie są przechowywane na naszych serwerach. Są bezpośrednio dostarczane do banku.)

Wypłata trwa jeden dzień roboczy (Jeśli odbywa się w Polsce).

Obecnie aplikacja jest tworzona z myślą o Krakowie. W krótkim czasie jest planowane rozszerzenie działania na teren całej Polski.

Nie, zgłoszenie jazdy nic nie kosztuje.

W Zwapp jako kierowca ustalasz miejsce spotkania z pasażerami. Wszyscy twoi pasażerownie powinni zjawić się przed planowanym wyjazdem.

Sprawdź adres w zakładce moje jazdy. Możesz użyć mapy, lub włączyć nawigację do punktu startowego.

Scroll Up